Zeolit do bazénové filtrace 25kg

rating

Zeolit do jezírkových filtrací 25kg

  • 350Kč
  • Cena bez DPH:350Kč
  • Kód výrobku:jez15
  • Dostupnost:Na skladě

Zeolit do JEZÍRKOVÝCH filtrací 25kg

Prvohorní kámen zeolit má mnoho druhů využití, mezi ty hlavní patří použití zeolitu jako filtračního materiálu do jezírkových filtrací. Někdo může mít dojem, že boj s nečistotami v jezírku může být již předem prohraný boj ( především v letním období kdy jsou velmi vysoké teploty), ale věřte mi, že tomu tak není. V tomto článku Vám poradíme jak na to.

Co to vlastně zeolit je?

Zeolit (jinak také nazývaný "prvhohorní kámen") je minerál vulkanického původu. Jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů zeolitu vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů v nichž se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ další ionty, čehož využíváme například právě ve filtračním procesu.

Proč používat zeolit jako filtrační materiál do jezírkových viltrů?

  • Zeolit má díky své pórovitosti mnohokrát větší "čistící" plochu než například písek. Pro představu - Jedna lžíce zeolitu má čistící plochu o velikosti jendoho fotbalového. Pokud přeléváte pískem vodu k jeji mechanickému očištění dochází pouze mezi jednotlivými zrníčky písku, zatímco pokud přeléváte vodu před zeolit, který je velice pórovitý protéká voda i skrz jednotlivé zrníčka - čistící efekt je tímto mnohem vyšší.
  • Při použití zeolitu nepotřebujete žádné technicky (finančně) náročné filtrační zařízení - postačí filtr, který práve užívate.
  • Zeolit neslouží pouze pro zachycení mechanickým nečistot(viditelné nečistoty v jezírku), ale užívá hned tři mechanismy čištění. Prvním mechanismem je zachycení fyzických nečistot (viditelné nečistoty v jezírku). Druhým mechanismem je absorbce znečisťujících látek díky extrémně velké plochy minerálu. Třetím mechanismem je chemické očištění vody - zeolit obsahuje uvnitř své struktůry ionty vápníku, magnézia a sodíku které je schopen vyměnit za polutanty jako je amoniak který je velmi často přítomen ve vodě. Dále ma zeolit schopnost absorbovat celou řadu molekul organických nečistot, které jsou také přítomné ve vodě. Dokáže do jisté míry zahubit řasy z Vašeho jezírka.

Možnosti aplikace zeolitu pro čištění jezírek:

1) použití jako filtrační materiál do Vašeho filtru
2) vysypání dna jezírka zeolitem - doporučené dávkování 1kg zeolitu / 1 m3 vody (záleží také na tom jak moc je jezírko zatížené)

V KOMBINACI SE ZEOLITEM DOPORUČUJEME APLIKOVAT PŘÍPRAVEK ENZY SEZÓNA JEZÍRKO.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý